DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

MIKULÁŠSKÁ JÍZDA

Aktuální informace

Zbylé vstupenky s jízdenkami na letošní ročník Mikulášské jízdy budou k zakoupení v sobotu na nádraží v Sokolově.

Nebo je možno zamluvit si je telefonicky u pana Marečka -. 606685265

28. ročník je tady 

 

Vzhledem k nárůstu všech vstupů  jsme i my letos museli udělat několik opatření k tomu, aby Mikulášská mohla proběhnout

  • jednotná cena lístku s jízdenkou 250 Kč / osobu
  • vstupenka bez jízdenky 100 Kč
  • balíčky pro děti budou letos ( po loňské zkušenosti se zrušením kulturních akcí a problémy s prodejem balíčků )  nahrazeny jen  čokoládovou figurkou.  
  • předprodej lístků  od 15. 11. na tradičních místech ( blíže uvedeme na plakátku )
  • Parkování na komunikacích nebude umožněno. Připravená bude odstavná plocha pro omezené množství aut na louce na příjezdu do Hřeben. Vjezd a stání na vlastní nebezpečí.
  • Celodenní kulturní program bude probíhat na pohádkovém dvoře. 
  • Doporučujeme všem lampiony, čelovky, či baterky pro cestu lesem. 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Poděkování všem sponzorům této akce. 

27. ročník 2021 

Nový blok Přátelé a kamarádi asi vás až tak nepřekvapím po posledních dnech a nových vládních nařízeních ( akce jen pro očkované) jsme se s klukama z M131( hlavní pořadatel ) Robertem Koutným a Kajou Marečekem rozhodli Mikuláškou jízdu definitivně odpískat. Každý den nás stojí příprava další prostředky. Mrzí nás to, ale asi všichni chápete , že to není to v naší moci takto realizovat, vystavovat se pokutám a očkovacímu teroru. Můžeme udělat retro Mikuláše v léte.-) to snad bude lépe. Takže se tímto omlouváme za komplikace, děkujeme, že jste byli ochotní přijet, vystoupit, pomoci, ale prostě je to na

💩teď..... hlavně zůstaňte všicí zdrávi! 🙂🙏

Ps: vstupenky se budou vracet kdyby se vás někdo ptal, bude info příští týden. Jinak nabízíme pro děti balíčky ,cenu zjistím , protože už je nakoupeno a napytlíkováno, pokud se rozhodnete pro děti nakoupit balíček u nás určitě nám ulevíte s břemenem nevyužitého nákladu na akci.- dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Informace o vrácení jízdenek

Znovu se omlouváme všem, za potíže vzniklé se zrušením naší akce.
Peníze budou vráceny (oproti předloženým jízdenkám) na místech, kde jste si je naši zakoupili.
Zde je možné zakoupit i balíček (60,- Kč)
Doufáme. , věříme, že Vaší přízeň tato Mikulášská jízda neztratí a společně se budeme těšit na další pekelně dobré jízdy v lepších letech.
Letos vám budeme moci jen mávat, až budete projíždět kolem pekelného nádraží v Hřebenech. Tak jako v minulém ročníku.

 

Pomůžete snížit náklady nákupem pekelně čertovského balíčku ?
 
Vzhledem k tomu, že na akci už byly nakoupeny a připraveny balíčky pro cca 1500 dětských účastníků. A tyto balíčky zatím nemají adresáta a do příštího roku nevydrží tak jako elán a zápal pořadatelů této Mikulášské jízdy. . Proto nabízíme možnost balíček ,v jehož útrobách se ukrývá tradičně figurka čerta či mikuláše. sušenka. čokoláda, lízátko..(bombony. jako každý rok).
Spolu se sladkostmi zde najde každé dítě jednu volnou vstupenku do Sokolovské herny Fantazie, kterou si můžete vybrat až do konce tohoto pololetí to je do 31.1. 2022
Balíčky obohacený o vstupenku si můžete koupit za 100 Kč,- ve všech místech distribuce vstupenek na Mikulášskou jízdu.
V diskuzních příspěvcích jste se ptali, jestli by bylo možné koupit balíčky. nevyzvednout si je a my bychom je předali v dětském domově či dětských stacionářích, je tu i tato možnost.
Finanční částku za balíček( balíčky) zašlete na účet Mikulášské jízdy
1693611/0300, CSOB a.s. a do zprávy pro příjemce uvést "Mikulášská nadílka!" a k tomu popřípadě vaše jméno.
Dárce samozřejmě rádi zveřejníme a balíčky ještě raději dětem rozvezeme.
 
 
 

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Proticovidovská opatření 

Všichni účastníci jsou povinni dodržet protikovidovská a hygienicko-epidemiologická opatření a nařízení,  která budou v danný den  (to je 27.11.) platit bez ohledu na to, zda s nimi souhlasí či nesouhlasí. 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zaájíte úpravu bloku...

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

 

Ještě počátkem října jsme byli optimisty a pilně pracovali na přípravě 26. ročníku tradiční Mikulášské jízdy, byť (z hygienických důvodů) ve skromnější podobě. Současný vývoj pandemie Covidu 19 však konání „Mikuláše“ v jakékoliv formě znemožnil.

 

V sobotu 28. listopadu 2020 se tak po Kraslické dráze nerozjedou zvláštní vlaky plné dětských i dospělých účastníků akce, neožijí nádraží na naší trati, hrad Hartenberg i celá lokalita Hřebeny.

 

Tímto se všem omlouváme. Současně děkujeme těm, kdož na letošní jízdu přispěli finančně, nebo byli ochotni pomoci při přípravě či při vlastním průběhu akce.

 

Přejeme pevné zdraví a těšíme se na shledání za rok.

 

Za pořadatele Mikulášské jízdy Robert Koutný

25. Mikulášská jízda

Jubilejní ročník Mikulášské jízdy měl předehru, když ve čtvrtek 28. listopadu 2019 se v bývalé škole na Hřebenech (v sídle spolupracujícího spolku Hartenberg) uskutečnil křest publikace autora Roberta Koutného „Čtvrtstoletí s Mikulášem aneb 25 let Mikulášských jízd na Kraslické dráze“. Dílko vydalo Vlastivědné nakladatelství Jos. R. Vilímka a Romana Kotilínka v Kraslicích. Spisek pokřtil jeden ze „zaštiťovatelů“ Mikulášské jízdy, starosta města Oloví pan Jiří Mikuláš. Druhou funkcionářkou, která nad akcí převzala záštitu, byla hejtmanka Karlovarského kraje Mgr. Jana Mračková Vildumetzová.

Zejména na kolejích měla Mikulášské jízda několik novinek. Historický vlak v čele s parní lokomotivou 475.111 zajistil tři páry spojů v relaci Sokolov – Hřebeny a zpět, dvakrát zajel až do Kraslic (v poledne a pak podvečer). Vozbu motorového vlaku tentokrát obstaraly náležitosti dopravce RailTransport Stift ze Šluknova – dieselová lokomotiva německého původu řady 754 (u Deutsche Reichsbahn řada V 100) a kdysi krnovský „brejlovec“ ř. 753. Soupravu tvořily tři čtyřnápravové rychlíkové vagony, mezi kterými dominoval vzorně restaurovaný lůžkový vůz z produkce vagonky v Bautzenu v bývalé NDR. Došlo i ke společné jízdě historické a soudobé soupravy do Hřebenů, kde se vlak rozpojoval. Tato manipulace kladla na organizaci železničního provozu a všechny zúčastněné velké nároky, zejména pokud se týká otázky bezpečnosti. Díky posíleným vlakům tak pořadatelé zaznamenali rekordní počet cestujících, jež na Hřebeny dorazili po kolejích. Celkový počet účastníků jízdy opět přesáhl hranici tří tisícovek.

V průběhu roku se rozhodlo o další budoucnosti budovy zastávky Hřebeny. Jejím novým majitelem se stal místní „hradní pán“ pan Bedřich Loos, což dává jistotu, že tento objekt se svým populárním peklem, o jehož instalaci a obsluhu se každoročně starají ochránci přírody z Chodova, bude moci účinkovat i při dalších ročnících jízdy.

Přání pořadatelů vyslyšela i nebesa. Po deštivém pátku a před mrazivou nedělí byla sobota relativně příjemným, chvílemi i slunečným dnem.

25. ročník Mikulášské jízdy na Kraslické dráze se uskutečnil 30. listopadu 2019.

 

Naše nabídka

4. prosince 2019 uplynulo přesně 25 let od okamžiku, kdy se na Kraslické dráze poprvé uskutečnila dnes již tradiční a veřejností hojně vyhledávána Mikulášská jízda. Současně se v loňský poslední listopadový den uskutečnil jubilejní dvacátý ročník akce. Dvě stejné číslovky se v roce 2019 sešly proto, že na konci 20. století byla mezi dvěma ročníky jízdy dvouletá pauza.

Z malé spíše komorní akce (prvního ročníku se zúčastnilo na pět desítek dětských i dospělých účastníků) se během této doby z ní stal největší podnik svého druhu v celé České republice. Vždyť každého ročníku se účastní více než tři tisícovky zájemců a třeba v Sokolově jsou jízdenky vyprodány během jednoho odpoledne.

Po několika prvních ročnících se hlavním střediskem „Mikuláše“ stávají Hřebeny s hradem Hartenberg, počínaje jubilejním 10. ročníkem můžeme v čele mikulášských vlaků spatřit parní lokomotivu. Mikulášská jízda je charakteristická bohatým doprovodným programem a také zapojením měst a obcí podél Kraslické dráhy a množství dalších organizací a institucí.

Tyto a mnoho dalších informací se dočtou čtenáři v publikaci „Čtvrtstoletí s Mikulášem aneb 25 let Mikulášských jízd na Kraslické dráze“ autora Roberta Koutného, kterou v edici „Ozvěny historie – lidé a technika“ vydalo Vlastivědné nakladatelství Jos. R. Vilímka a R. Kotilínka v Kraslicích. Robert Koutný patří mezi hlavní pořadatele jízdy a spolu s předsedou pořádajícího Železničního spolku Klub M 131.1 byl u všech jejich ročníků.

Kromě podrobné historie všech ročníků Mikulášské jízdy (která jen jednou zamířila mimo Kraslickou dráhu, jmenovitě do Lokte) zde zájemce nalezne i stať o kolejových vozidlech (a také o autobusech), která na trati mezi Sokolovem a Kraslicemi při těchto akcích účinkovala. Autor věnuje pozornost i pořadatelům, bez nadšení kterých by se tak rozsáhlý podnik mohl uskutečnit jen stěží. Za čtvrtstoletí jich byly stovky – ve vlacích, v peklech, na trase mezi nádražím, hradem a statkem Cikánský dvůr, kde vždy probíhá tradiční mikulášská nadílka.

Předmluvu k publikaci napsal starosta jednoho ze spolupořadatelských měst Oloví s příznačným příjmením – Jiří Mikuláš.

Publikaci je možno zakoupit v Muzeu Kraslické dráhy v Kraslicích.
Cena 80,- Kč

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Plakát pro rok 2018 s všemi informacemi 

ZDE 

 

 

l

N

 

 

Úpravu tohoto bloku zahájíte dvojklikem...

  •  

Jízdní řády pro  rok 2016

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...