DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

MIKULÁŠSKÁ JÍZDA

z proběhlých ročníků

 

ROK 2011- 17. ročník

FOTO

FOTO 2

Foto 3

Foto 4

článek z novin

FOTO 5

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rok 2010 - 16. ročník

Prezentace

Televizní šot

fotografie z ročníku 2010

R a L Koutní

Volkovi :

video příjezd páry na Hřebeny

 

jízdní řády :

program Cikánský dvůr :

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rok ..2009

Leden 09

Přidán nástěnný kalendář pro rok 2009 utovřený z fotografií z Mikulášské jízdy

/ v sekci další dokumenty/

Prosinec 08 :

přidána novoročenka

Byly přidány fotografie z Mikulášské jízdy

/ do sekce a jaké to bylo letos /

i Vy můžete přidávat své fotografie.

 

15. ročník - 5.12.2009

Foto :

S. Volková

Marcela Sýkorová

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rok     2008

   Nebe i peklo na Kraslické dráze

Nefalšované zimní počasí přivítalo účastníky 14. ročníku Mikulášské jízdy, která se uskutečnila poslední listopadovou sobotu. Jejím dějištěm byla tradičně Kraslická dráha, tedy regionální trať z Kraslic do Sokolova. Účast dvou tisícovek malých i dospělých návštěvníků byla rekordem v celé dosavadní historii mezi veřejností oblíbených a vyhledávaných Mikulášských jízd.
V letošním roce jsme připravili několik novinek, informovala členka přípravného výboru akce Marcela Sýkorová. Pro účastníky z Habartova a Krajkové, které leží mimo trasu Kraslické dráhy, jsme zavedli mimořádnou autobusovou linku, na které jezdil historický autobus Škoda 706 RTO. Současně jsme připravili novou cestu mezi nádražím Hřebeny a zdejším hradem, takže účastníci mohli cestu od vlaku a zpět absolvovat po uzavřeném okruhu. Umožnili jsme také účast zájemcům, kteří přijeli do Hřeben automobily. A stejně jako v loňském roce byl i letos na pódiích na hradním nádvoří a na Cikánském dvoře, který byl pro tento jediný den přejmenován na dvůr Pohádkový, připraven celodenní bohatý kulturní program.
Už na sokolovském nádraží, odkud první mikulášský vlak odjížděl o půl jedenácté dopoledne, se to hemžilo čerty, anděly i důstojnými Mikuláši. Tyto postavy byly z větší části v podání studentů Střední průmyslové školy v Lokti, kteří zajišťovali služby v historické vlakové soupravě. V jejím čele letos poprvé stanula děčínská lokomotiva 475.179.
Železniční stanice Sokolov, která v současné době prochází rozsáhlou rekonstrukcí, měla v této době omezený počet dopravních kolejí. Díky spolupráci s přednostou Provozního obvodu Karlovy Vary Stanislavem Svojanovským a tamním dozorčím panem Vašakem se tento problém podařilo zdárně vyřešit, takže zvláštní vlaky nenarušovaly pravidelnou dopravu na hlavní trati z Chomutova do Chebu, ale ani na trati do Kraslic.
Po výstupu na zastávce Hřebeny čekala účastníky jízdy návštěva tří pekel, z nichž jedno se nacházelo přímo ve staniční budově, ale i řada dalších atrakcí. Na celé trase a na všech stanovištích přibývali další čerti a čertíci i jiné pohádkové bytosti. Letošní „mikulášská“ byla mimořádná také proto, že na jejím pořádání se, kromě měst a obcí v regionu a dalších institucí, podílely celkem čtyři železniční společnosti. Lokomotiva je v majetku Českých drah, vagony řady Bc od společnosti ČD Cargo, dopravu soupravy do Sokolova zajistil Viamont Cargo a vlastní jízdy po Kraslické dráze pak společnost Viamont.
Díky dobré spolupráci všech subjektů se nám vše podařilo zvládnout tak, že celá akce proběhla bez jakýchkoliv problémů, řekl předseda železničního spolku Klub M 131.1 Sokolov Karel Mareček. Zvlášť bych chtěl poděkovat panu Petrovi Sobkovi z Odboru osobní dopravy a přepravy Českých drah, který všechny vzniklé problémy řešil operativně a s nadhledem, doplnil předseda Mareček.
Na závěr dodejme, že 14. ročník Mikulášské jízdy se konal pod záštitou poslance Parlamentu České republiky Pavla Hojdy, který také přišel její účastníky osobně pozdravit.
ROBERT KOUTNÝ 

 

 

xxxx

 

pár fotografií z minulých let, co jsem kde našel

omluva, že neznám autorství, většina bude asi mých, dále fotil jistě i Rober a Lukáš Koutní, určitě i Milan Hrudka.. ale možná i jiní

   

foto : Sokolovský deník

 

a pár historických na záver

 

 

listopad 08

Datum a místo konání akce:
Sobota 29. listopadu 2008, Kraslická dráha (železniční stanice Sokolov, Josefov, místní část Hřebeny)
 
 
Cíle akce:
- naplnění volného času dětí členů pořádajících složek i dalších z řad veřejnosti
- propagace železnice
- zviditelnění a propagace lokality Hřebeny (hradu Hartenberg), obce Josefov, Posvataví a Karlovarského kraje jako perspektivního a turisticky zajímavého místa (regionu)
- propagace činnosti a poslání pořádajících složek
 
Cílová skupina
Akce je určena pro nejširší veřejnost, zejména pak pro rodiny s dětmi (děti ve věku do 10 let)
 
Záštita nad akcí:
Poslanec Parlamentu České republiky a místopředseda DR SFDI p. Ing. Pavel Hojda

 
 
Bude osloven pražský světící (pomocný) biskup římskokatolické církve p. Václav Malý